پښتو     |     English

این صفحه حاوی منابع زیر جهت دریافت و نحوه دریافت لوازم پرستاری ( شیر چوشک، پمپ شیر و سایر موارد) در ایالت واشنگتن میباشد

Nursing Supplies
نحوه تهیه لوازم پرستاری کودک (بوتل یا شیرچوش، پمپ و سایر موارد)

منابع در ایالت واشنگتن

چیزی نخرید

برنامه “چیزی نخرید” اعضای یک محل را برای مبادله انواع مختلف اجناس به طور رایگان به هم ارتباط میدهد. یک حساب فیسبوک برای شرکت در گروه محلی شما لازم است. برای ایجاد حساب در فیسبوک باید نام، ایمیل یا شماره تلفن، تاریخ تولد و جنسیت خود را وارد کنید.

زمانیکه یک حساب کاربری در فیس بوک برای خود ساختید، می توانید به عضویت گروه «چیزی نخرید» اجتماع محلی خود بپیوندید. برای یافتن گروه‌هایی که در شهر شما فعال هستند، به لینک بالا مراجعه کنید. برای یافتن آسانتر شهر یا محله خود، CTRL + F را روی صفحه کیبورد خود فشار دهید و نام منطقه خود را در چوکات جستجویی که ظاهر می شود تایپ کنید. روی لنیک که به شما نزدیکتر است کلیک نموده و درخواست عضویت کنید. ممکن است از شما خواسته شود اطلاعاتی ارائه دهید تا افرادی که گروه را اداره می کنند اطمینان حاصل بدست آورند که شما از همان محل هستید.

هنگامی که در یکی از گروه های “چیزی نخرید”  پذیرفته شدید، می توانید برای اجناس که می خواهید به دیگران بدهید و اجناسی که خود تان نیاز دارید پست بگذارید. اگر جنسی را می‌دهید، لازم است تا شرح کوتاهی از کیفیت و چگونگی جنس، تصویری از آن و مکانی که افراد می‌توانند آنها را تحویل بگیرند ارایه دهید.  سپس افراد در صورت علاقه به شما در فیس بوک پیام می دهند یا در مورد پست نظر می دهند. اگر به جنس یا کالایی شخص دیگری علاقه دارید، مستقیما برای آن شخص در مورد آن جنس پیام یا نظر دهید. اگر به دنبال کالایی هستید، پستی در مورد همان جنس یا کالا همراه با شرح مختصر ارایه کنید، ممکن است شخصی که آن جنس را دارد برای تان پیشنهاد دهد.

 

نکته:

در حالیکه بیشتر معاملات Buy Nothing دوستانه میباشد، لطفاً هنگام ملاقات بخاطر تحویل دهی جنس با افرادی که نمیشناسید مراقب باشید. در اینجا چند نکته مهم امنیتی وجود دارد تا مطمئن شوید هنگام دادن یا گرفتن جنس از گروه Buy Nothing آسیبی نبینید:

 1. بهتر خواهد بود تا در یک مکان عمومی ملاقات کنید، اما بسیاری از مردم برای راحتی کار، در محل اقامت یا خانه خود جنس را تحویل/تسلیم می‌کنند.
 2. در هر مکانی که ملاقات می کنید، دوستی را با خود بیاورید و به دیگران بگویید کجا می روید.
 3. حساب فیسبوک شخصی که با او معامله انجام می دهید را بررسی کنید. اگر قابل اعتماد به نظر نمی رسید، نیازی به پیگیری معامله ندارید.
 4. اطلاعات شخصی مانند آدرس، تاریخ تولد، اطلاعات مالی، هویت و غیره را در اختیار دیگران قرار ندهید.

 

محل معامله یا بازار فیسبوک

Facebook Marketplace یک فروشگاه آنلاین است که در آن هر کس به شمول خود تان می‌تواند اجناسی را برای فروش پست کند. برای شرکت در Marketplace یک حساب فیسبوک لازم است. برای ایجاد حساب کاربری خود باید نام، ایمیل یا شماره تلفن، تاریخ تولد و جنسیت خود را ارایه کنید. نگاه کردن و چک نمودن اجناس بدون حساب فیسبوک ممکن است، اما نمی‌توانید با فروشنده تماس بگیرید. برای یافتن انواع اجناسی که ضرورت دارید میتوانید از بخش جستجو یا لیست اجناس به اساس کتگوری استفاده کنید.

هنگامی که یک حساب کاربری در فیس بوک ایجاد کردید، می توانید هر کالایی را که نیاز دارید به فروشنده پیام دهید. همچنان می‌توانید از آنها سؤال نموده و تبادل نظر کنید که کالا را با چه قیمتی خریدار هستید، در کجا برای تحویل گرفتن کالا همدیگر را ملاقات میکنید، و سایر جزئیات مربوط به معامله را حل و فصل کنید.

 

نکته:

در حالیکه بیشتر معاملات Facebook Marketplace دوستانه میباشد، لطفاً هنگام ملاقات بخاطر تحویل دهی جنس با افرادی که نمیشناسید مراقب باشید. در اینجا چند نکته مهم امنیتی وجود دارد تا مطمئن شوید هنگام دادن یا گرفتن جنس از اشخاص بیگانه آسیبی نبینید:

 1. بهتر خواهد بود تا در یک مکان عمومی ملاقات کنید، اما بسیاری از مردم برای راحتی کار، در محل اقامت یا خانه خود جنس را تحویل/تسلیم می‌کنند.
 2. در هر مکانی که ملاقات می کنید، دوستی را با خود بیاورید و به دیگران بگویید کجا می روید.

      3.حساب فیسبوک شخصی که با او معامله انجام می دهید را بررسی کنید. اگر قابل اعتماد به نظر نمی رسید، نیازی به پیگیری معامله ندارید.

 

Craigslist

Craigslist یک بازار اینترنتی قدیمی است که افراد جامعه (از جمله خودتان) می‌توانند در آن اجناس وآپارتمان‌هایی را برای فروش پست کرده و همچنین مسایل اجتماعی و درخواست‌های شغلی را به یکدیگرارسال کنند. در لینک بالا، صفحه سیاتل کریگزلیست را خواهید دید. با کلیک بر روی «Seattle-Tacoma» در بالای صفحه و تایپ نمودن نام  شهر خود به راحتی می توانید مکان را تغییر داده و محل خود تان را انتخاب کنید. سپس می‌توانید هر گونه محصولات کودک یا چیزهای دیگری را که ممکن است نیاز داشته باشید جستجو کنید و برای مشخص ساختن محصولات، قیمت‌ها یا مکان‌های خاص از فلترها استفاده کنید. برای فروش چیزی در Craigslist،  در گوشه سمت چپ صفحه پستی را ایجاد کرده و با استفاده از گزینه های مینو معلومات درباره آنچه که میخواهید عرضه ‌دهید درج کنید.

نکته: در حالیکه بیشتر معاملات Craigslist دوستانه میباشد، لطفاً هنگام ملاقات بخاطر تحویل دهی جنس با افرادی که نمیشناسید مراقب باشید. در اینجا چند نکته مهم امنیتی وجود دارد تا مطمئن شوید هنگام دادن یا گرفتن جنس از اشخاص بیگانه آسیبی نبینید:

 1. بهتر خواهد بود تا در یک مکان عمومی ملاقات کنید، اما بسیاری از مردم برای راحتی کار، در محل اقامت یا خانه خود جنس را تحویل/تسلیم می‌کنند.
 2. در هر مکانی که ملاقات می کنید، دوستی را با خود بیاورید و به دیگران بگویید کجا می روید.
 3. اطلاعات شخصی مانند آدرس، تاریخ تولد، اطلاعات مالی، هویت و غیره را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 4. از روش های پرداخت مصوون و فوری مانند پی پال، ونمو، کش اپ یا فیسبوک مسنجر استفاده کنید. هر یک از این برنامه‌ها را می‌توان بر روی تیلفون خود دانلود کرده و گزینه‌های محافظت از پرداخت را ارائه فعال نمایید تا اگر جنسی که توضیح داده شده مطابق میل تان نبود بتوانید پول خود را پس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که برای فعال کردن محافظت از خرید، پول ارسال شده را به عنوان خرید جنس عنوان دهید نی یک انتقال پول برای طرف مقابل.
 5. در بسیاری از موارد، خرید با پول نقد می تواند یک گزینه خوبی باشد، اما مطمئن نیست. اگر کیفیت محصول خوب باشد پرداخت با پول نقد گزینه مناسبی است. این امر بستگی به فروشنده دارد که آیا پول نقد می پذیرد یا نی.
 1. اطلاعات شخصی مانند آدرس، تاریخ تولد، اطلاعات مالی، هویت و غیره را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 2. از روش های پرداخت مصوون و فوری مانند پی پال، ونمو، کش اپ یا فیسبوک مسنجر استفاده کنید. هر یک از این برنامه‌ها را می‌توان بر روی تیلفون خود دانلود کرده و گزینه‌های محافظت از پرداخت را ارائه فعال نمایید تا اگر جنسی که توضیح داده شده مطابق میل تان نبود بتوانید پول خود را پس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که برای فعال کردن محافظت از خرید، پول ارسال شده را به عنوان خرید جنس عنوان دهید نی یک انتقال پول برای طرف مقابل. گزینه های مانند Zelle محافظت از خرید را ارائه نمی دهند و برای Facebook Marketplace توصیه نمی شوند.
 3. در بسیاری از موارد، خرید با پول نقد می تواند یک گزینه خوبی باشد، اما مطمئن نیست. اگر کیفیت محصول خوب باشد پرداخت با پول نقد گزینه مناسبی است. این امر بستگی به فروشنده دارد که آیا پول نقد می پذیرد یا نی.

 

خرید خرید کودک

این زنجیره انواع زیادی از محصولات کودک از جمله پوشاک (دایپر)، لباس، اسباب بازی، فرنیچر و غیره را ارائه می دهد. شما می توانید از طریق لینک بالا به صورت آنلاین سفارش دهید.

Target

 از فروشگاه های زنجیره ی بزرگ است که اجناس متنوعی مورد نیاز نوزاد، کودک یا خودتان را ارائه می دهد. آنها بخش هایی برای پوشاک، غذا، فرنیچر، لوازم الکترونیکی و سایر لوازم دارند. Targetهمچنین خدمات حمل و نقل را ارائه می دهد و اکثرا در خرید به شکل انلاین انتخاب بیشتری از اجناس موجود است نسبت به اجناس موجود در فروشگاه. با وارد کردن نام شهر خود یکی از فروشگاه های نزدیک به محل خود را در اینجا پیدا کنید، یا با استفاده از لینک بالا به صورت آنلاین سفارش دهید.

Fred Meyer

 از فروشگاه های زنجیره ی بزرگ است که اجناس متنوعی مورد نیاز نوزاد، کودک یا خودتان را ارائه می دهد. آنها بخش هایی برای پوشاک، غذا، فرنیچر، لوازم الکترونیکی و سایر لوازم دارند. آنها همچنین خدمات حمل و نقل را ارائه می دهند و اکثرا در خرید به شکل انلاین انتخاب بیشتری از اجناس موجود است نسبت به خرید حضوری از فروشگاه. با وارد کردن نام شهر خود یکی از فروشگاه های نزدیک به محل خود را در اینجا پیدا کنید، یا با استفاده از لینک بالا به صورت آنلاین سفارش دهید.

Walmart

از فروشگاه های زنجیره ی بزرگ است که اجناس متنوعی مورد نیاز نوزاد، کودک یا خودتان را ارائه می دهد. آنها بخش هایی برای پوشاک، غذا، فرنیچر، لوازم الکترونیکی و سایر لوازم دارند. آنها خدمات حمل و نقل را ارائه می دهند و اکثرا در خرید به شکل انلاین انتخاب بیشتری از اجناس موجود است نسبت به خرید حضوری از فروشگاه. با وارد کردن نام شهر خود یکی از فروشگاه های نزدیک به محل خود را در اینجا پیدا کنید، یا با استفاده از لینک بالا به صورت آنلاین سفارش دهید.

با وارد کردن شهر خود میتوانید کاستکوی نزدیک خود را در اینجا پیدا کنید یا بصورت انلاین از لینک بالا سفارش دهید.

Costco

کاستکو از فروشگاه های زنجیره ی عمده فروشی است، یعنی فروشگاه های که اقلام را به صورت عمده در بسته بندی های بزرگ می فروشند. این فروشگاه محصولات زیادی را که ممکن است برای نوزاد، کودک یا خودتان نیاز داشته باشید، ارائه می دهد. آنها لوازم و پوشاک نوزاد، لباس کودک و بزرگسال و سایر کالاهای مختلف را ارائه می دهند. خرید از Costco نیاز به عضویت Costco داشته که حداقل 60 دالر در سال هزینه دارد. می توانید برای عضویت Costco در اینجا ثبت نام کنید.

Amazon

آمازون یک پرچون فروشی آنلاین است که می‌توانید اکثر کالاهای مصرفی، از جمله محصولات کودک را از آنجا خریداری کنید. از لینک بالا برای سفارش اجناس که اکثرا در ظرف 1 تا 2 روز به خانه شما تحویل داده می شوند، استفاده کنید.

منابع در Clark County

Pipsqueak Resale Boutique

فروشگاه دست دوم لباس طفلانه، اسباب بازی، فرنیچر، بعضی لباس های بارداری و سایر لوازم

 • Phone: (360) 597-4715
 • Address: 8700 NE Vancouver Mall Dr, Vancouver, WA 98662
  • Mon – Fri 11am – 8pm
  • Sat 10am – 8pm
  • Sun 11pm – 6pm

منابع در King County

فروشگاه خانوادگی Wellspring

این نهاد غیرانتفاعی فروشگاهی را اداره میکند که خانواده هایی بی سرپناه یا کسانیکه در معرض خطر بی سرپناهی هستند میتوانند از آنجا لباس رایگان و سایر اجناس ضروری برای اطفال الی سن 17 سال رایگان بدست آورند. اگرچه اکثر مراجعین توسط کارکنان یا مدیر پرونده (کیس ورکر) ارجاع می‌شوند، خانواده‌ها نیز می‌توانند مستقیماً برای کسب اطلاعات بیشتر به آنها تماس بگیرند.

 • آدرس: 1900 Rainier Ave S, Seattle, WA 98144

○ سه شنبه 12 ظهر الی 6 عصر

○ چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 12 تا 5 عصر

○ جمعه از ساعت 12ظهر الی 4 عصر

○ شنبه دوم ماه از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر

 • ایمیل: familystore@wellspringfs.org
 • تلفن: 206-902-4264

 

بانک غذای Holy Innocents Church

خانواده ها میتوانند با ارایه کارت هویت ازین بانک غذایی ماه یکبار کمک دریافت کنند. تنوع و مقدار دایپر و سایر لوازم خانگی/بهداشتی هر هفته تغییر می کند.

 • آدرس: Rainier Ave S, Seattle, WA 98144 1900

○ سه شنبه 3 الی 6:30 عصر

○ چهارشنبه 10 صبح تا 12 بعد از ظهر

 • ایمیل: familystore@wellspringfs.org
 • تلفن: 206-902-4264

 

بانک غذای Providence Regina House

این بانک غذایی در اولین شنبه هر ماه غذای کودک، شیر خشک، دایپر، دستمال مرطوب و لباس  ارائه می دهد.

 • آدرس: th Ave S, Suite 6, Seattle, WA 9810810 8201

○ پنجشنبه 12:30 الی 2 بعد از ظهر

○ شنبه 9 صبح تا 12 بعد از ظهر

 • تلفن: 206-763-9204

 

خرید خرید کودک

این زنجیره که توسط Bed Bath & Beyond اداره می شود، مجموعه از محصولات کودک از جمله دایپر، لباس، اسباب بازی، فرنیچر و غیره را ارائه می دهد. تنها یک مکان در کینگ کونتی وجود دارد، اما می توانید به صورت آنلاین نیز سفارش دهید.

 • Address: 17686 Southcenter Pkwy, Tukwila, WA 98188
  • Mon – Sat 10am – 8pm
  • Sun 11pm – 7pm
 • Phone: (206) 494-5778

وسایل اطفال

خرید و فروش اجناس از قبیل لباس های دست دوم نوزاد و اطفال، خانم ها، اسباب بازی، و سایر لوازم به شمول وسایل جدید.

 • Phone: (206) 789-1498
 • Address: 9776 Holman Rd NW, Seattle, WA 98117
  • Mon – Sat 10am – 5pm
  • Sun 12am – 5p

– All Images by pch.vector on Freepik