پښتو     |     English
Finding a Job

امروزه اکثر مشاغل به شکل آنلاین قابل دسترس هستند به استثنای  بعضی از کار های محلی مثل رستورانت ها، سالون های اصلاح مو، مراکز مراقبت و سرگرمی اطفال و بعضی خوراکه فروشی ها. در محلات مختلف شرکت های زیادی هستند که پناهندگان را به کار استخدام میکنند. اگر شما برای جستجوی کار آماده هستید وب سایت های ذیل را استفاده کنید. اکثر این وب سایت ها به انگلیسی است. اگر برای ترتیب ریزومه خود و یا دریافت معلومات در رابطه به فرصت های کاری به کمک نیاز دارید لطفا از بخش Support Getting a Job  دیدن کنید.

Welcome.US  (به امریکا خوش آمدید)

کار برای پناهندگان شامل کار با آمازون، گوگل و غیره

 

Airport Jobs

دفتر Airport Jobs  بخشی از نهاد Port Jobs است که مراجعین را در قسمت کاریابی، ارایه درخواست کار، ترتیب ریزومی، آمادگی برای سپری نمودن امتحان اخذ کارت میدان هوایی، تحصیل و سایر موارد کمک میکند. تعداد زیادی از افغانها به کمک دفتر مذکور در مربوطات میدان هوایی Seattle-Tacoma International به کار مشغول شده اند. برای بازدید از فرصت های کاری اینجا را مشاهده کنید:

نکته: میتوانید به یکی از کارکنان دفتر Airport Jobs به نام محمد سروش که به زبان های دری و پشتو صحبت میکند ذریعه ایمیل sorush.m@portjobs.org تماس بگیرید.

 

Back of House Hospitality Jobs  (کارهای مربوط به مهمانداری و پذیرایی)

این بخش مشاغل سطح ابتدایی و پیشرفته در قسمت هوتل داری که شامل همکار آشپز، لباس شویی، و انجینیری را به شما معرفی میدارد.

 نکته: شما میتوانید با احمد انصاری، دایرکتر استخدام، که یک افغان است و به دری و پشتو صحبت میکند به شماره 425،500،8691 به تماس شوید.

ahmad@bohconcepts.com 

Starbucks

این سایت انواع متعدد از کارهای سطح ابتدایی را مانند آماده کردن کافی، نانوا و سوپروایزر شیفت را معرفی میدارد. Starbucks تلاش دارد تا با اجتماع افغان های که اخیرا عزیمت نموده اند در تماس شده و آنها را به کار استخدام کند.

نکته: زمانیکه برای کار جستجو میکنید لطفا به Zip Code محل اقامت تان توجه داشته باشید. در ایالت واشنگتن Starbucks در هر محل وجود دارد.

 کار های آمازون Amazon Jobs

آمازون در حال حاضر برای پناهندگان فرصت های کاری و خدماتی از قبیل همکاری در بخش گرفتن شهروندی، خدمات حقوقی، و راهنمایی های لازم را ارائه  میدارد.

Cascadia Global Security Jobs

کارهای سکیوریتی یا گارد امنیتی از جمله کارهای ثابت هستند که مهارت انگلیسی کمتری میطلبد. درین کار شما به حمل سلاح نیاز ندارید.

Taylor Farms Jobs  (کارهای فارم زراعتی تایلور)

اکثر پناهندگان کار خود را در گدام های بسته بندی فراورده های زراعتی این شرکت در شهر کنت واشنگتن شروع نموده اند.

Gategroup Careers 

این شرکت کارهای سطح ابتدایی مانند آشپزی و رانندگی موتر لاری را ارائه  میدارد. برای بعضی از کار ها داشتن لایسنس رانندگی حتمی است.

Star Protection Jobs

کارهای سکیوریتی یا گارد امنیتی از جمله کارهای ثابت هستند که مهارت انگلیسی کمتری میطلبد. درین کار شما به حمل سلاح نیاز ندارید.

Washington Colleges Jobs (کارهای موجود در کالج های واشنگتن)

در ایالت واشنگتن فرصت های کاری زیادی در کالج های اجتماع موجود است. شما میتوانید با توجه به موقعیت کالج، آنها را جستجو کنید. مثلا: North Seattle College، South Seattle College از قسمت عناوین وظایف یا کلمات کلیدی وظایف را پیدا نمایید.

 (کارهای موجود در دانشگاه واشنگتن)University of Washington Jobs

تمام کارهای مربوط به دانشگاه واشنگتن ( هر سه شاخه آن و مرکز های صحی مربوط به آن) در اینجا پست شده است.

eattle School District (مکاتب حوزه سیاتل)

بخش مکاتب حوزه سیاتل کار های از قبیل لین کشی و نلدوانی را ارائه  میدارد: https://www.schooljobs.com/careers/seattleschools/transferjobs

بخش مکاتب حوزه سیاتل دو نوع کار را در ساحه حمل و نقل ارائه  میدارد: یکی مراقب بس که از بالا و پایین شدن امن متعلمین، امنیت موتربس اطمینان میدهد و دیگری گارد عبور از سرک که از عبور امن متعلمین اطمینان میدهد:

https://www.seattleschools.org/departments/transportation/jobs/                                                    

First Student School Bus Driver ( برای انجام این کار به لیسانس رانندگی تجارتی نیاز دارید)

https://workatfirst.com/job،search/?q=&loc=98105&radius=50&unitRadio=Miles&page_number=1&limit=10&unit=Miles

 (انجن های جستجوی کار)Job Search Engines

انجین های جستجوی کار انواع مختلف از کارهای را به شما معرفی نموده و به شما اجازه میدهد تا بطور انلاین  به کارهای مذکور درخواست دهید. شما میتوانید با انتخاب شهر (مثلا: Kent، Lynnwood وغیره) یا نوشتن Zip Code تان گزینه های تان را محدود نمایید. همچنان میتوانید با درج کلمات کلیدی کار ها را جستجو کنید. در بسیاری از این وب سایت ها شما قادر هستید که برای تان اکونت ساخته و از پست شدن کارهای مورد علاقه تان با خبر شده یا ریزومه خود را اپلود نموده تا سازمان های استخدام کنند به آن دسترسی پیدا کرده به شما تماس بگیرند. در نظر داشته باشید برای تان ایمیل ادرس مشخص ترتیب دهید تا بتوانید تمام کارهای را که جستجو کرده و به آنها درخواست داده اید را در یک مکان نگهدارید.

در بخش Support Getting a Job  بیشترین استفاده از انجین های جستجوی کار را بدست آورده میتوانید.

بعضی از معمول ترین انجین های جستجو کار (به ترتیب حروف الفبا) عبارتند از:

Government Jobs

Indeed

LinkedIn Jobs (requires a LinkedIn account) 

Monster

USA Jobs (federal government jobs)

Zip Recruiter