پښتو     |     English

این صفحه دارای منابع زیر است تا به شما کمک کند اطلاعات بیشتری درباره سایر ترانزیت در واشنگتن بیابید

Other transit

استفاده از برنامه های Rideshare

استفاده از اپلیکشین Rideshare برای رسیدن سریع به مقصد گزینه خوبی خواهد بود. نظر به منطقه شما برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برای استفاده از این برنامه ها نیاز به یک حساب کاربر دارید که شامل اطلاعات ایمیل و کریدیت کارت شما باشد. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه استفاده از Rideshare  در ساعات شلوغ می‌تواند به طور چشمگیری افزایش یابد. سایر گزینه های حمل و نقل در ساعات شلوغ روز مصرف بسیار مقرون به صرفه تر خواهند بود.

 

نحوه استفاده از برنامه های Rideshare:

 • پس از ایجاد حساب کاربری Rideshare، می‌توانید زمان‌بندی سفرها را شروع کنید. با انتخاب تاریخ و زمان دقیق میتوانید به یک سواری فوری درخواست داده یا سواری های آینده تان را برنامه‌ریزی کنید.
 • بسیاری از تلفن‌ها از خدمات موقعیت مکانی برای تعیین مکان سوار نمودن شما استفاده می‌کنند، اما شما همچنین می‌توانید آدرس خاصی را انتخاب نموده تا راننده با شما در آنجا ملاقات کند.
 • بعد از اینکه آدرس مقصد خود را وارد کردید، گزینه های سواری مختلفی به شما ارائه می شود. پس از انتخاب یک درخواست سواری ارسال می شود و راننده شما را از محل معین سوار می کند.
 • اطلاعات موتر قبل از سوار شدن شما در برنامه ظاهر می شود. لطفاً به نوع موتر و پلیت آنها توجه کنید تا مطمئن شوید که موتر مناسبی را سوار میشوید.
 • پس از اتمام سفر، از شما خواسته می شود به راننده خود امتیاز و انعام دهید. اگر تجربه مثبتی از سواری با آن‌ها داشته باشید، این کار را انجام دهید چون بسیاری از رانندگان Rideshare با توجه به نظرات و انعام های شما بررسی میگردند.

 

در اینجا چند نکته کلی برای استفاده از برنامه های Rideshare بیان شده است:

 • (کدام خدمات در دسترس هستند، نحوه استفاده از آنها و غیره)

استفاده از بایسکل و اسکوتر کرایی

برخی از شهرها برنامه های استفاده عمومی از بایسکل ها و سکوترهای برقی را مدیریت می کنند که به شما امکان می دهد وسایل نقلیه را به صورت دقیقه ای اجاره کنید. دسترسی به این خدمات معمولاً به یک گوشی هوشمند و یک کریدیت کارت معتبر نیاز دارد. با دانلود برنامه شرکت یا از روش های دیگر ارائه شده توسط شرکت استفاده کنید. برخی از برنامه ها همچنین به شما این امکان را می دهند که ببینید نزدیکترین وسایل نقلیه موجود در یک نقشه کجا هستند.

 

نحوه استفاده از بایسکل و اسکوتر کرایی:

 • جستجو نمایید که کدام شرکت خدمات بایسکل و اسکوتر های را که می‌خواهید اجاره کنید ارایه میدهد.

○ به عنوان مثال در سیاتل چهار شرکت خدمات اجاره بایسکل و اسکوتر را ارائه می دهند: Bird، Lime، LINK و Veo.

 • با دانلود کردن برنامه، یا اسکن نمودن کد QR روی وسیله نقلیه، یا استفاده از مسج و زنگ زدن به شرکت مورد نظر میتوانید از خدمات آنها مستفید شوید. وسیله نقلیه‌ای را که می‌خواهید اجاره کنید ثبت کنید تا تا قفل آن را برای سفر تان باز شود.
 • پس از پرداخت هزینه اولیه برای باز کردن قفل وسیله نقلیه، تایمر سفر شما شروع می شود. بسیاری از این خدمات به‌جای سنج هر مایل، بر اساس هر دقیقه هزینه دریافت می‌کنند، بنابراین شما صرف‌نظر از اینکه چقدر مسافت را طی می‌کنید، هزینه 15 دقیقه سواری را پرداخت خواهید کرد.
 • زمانیکه سواری خود را به پایان رساندید، از هر برنامه که در آغاز برای اجاره کردن استفاده نمودید برای ختم یا پایان سفر تان استفاده کنید.

 

در اینجا چند نکته کلی برای استفاده از بایسکل و اسکوتراجاره ای در منطقه شما آورده شده است:

 • راهنمایی راجع به ایمنی و پارکینگ
 • (مکان های که این خدمات در دسترس هستند، نحوه پرداخت هزینه و غیره)

بایسکل سواری 

بسیاری از مردم برای انجام کارهای نزدیک به خانه و یا رفتن به محل کار خود از بایسکل استفاده میکنند. تا زمانی که از قوانین ایمنی بایسکل سواری (از جمله استفاده از کلاه ایمنی و نگهداری مناسب از بایسکل خود) پیروی کنید، می توانید در جاده ها یا خطوط تعیین شده از بایسکل سواری مستفید شوید. بسیاری از گزینه های حمل و نقل عمومی (مثل بس ها شهری) نیز به شما این امکان را می دهند که با بایسکل خود سوار آنها شده و آن را در محل مناسبی حفظ نمایید.

 

چگونه ایمن بایسکل سواری کنیم:

 • قوانین و نکات زیر را برای بایسکل سواری در واشنگتن مرور کنید:

○ قوانین ایمنی بایسکل

○ نکات رفت و آمد با بایسکل

○ لیست قوانین و کد ایمنی برای واشنگتن

○  قانون جیبی مربوط به بایسکل سواری در واشنگتن

 • هنگامی که در جاده های بایسکل سواری میکنید باید تمام قوانینی که وسایل نقلیه پیروی میکنند از جمله استفاده از علائم دستی برای دور خوردن، پیروی کنید!
 • مطمئن شوید که بایسکل و وسایل ایمنی شما سایز مناسب برای تان است. سواری با وسایل با اندازه نادرست می تواند شما و دیگران را در معرض خطر آسیب یا تصادف قرار دهد.
 • حتی اگر قصد بایسکل سواری در شب را ندارید باید بایسکل تان با چراغ و بازتابنده های جلوی و عقب مجهز باشد. اینها دید شما را بهبود می بخشد و به دیگران کمک می کند شما را در باران، مه یا در شب بهتر ببینند.
 • قفل نمودن بایسکل به خصوص در مناطق شلوغ بسیار مهم است. به عوض قفل تایر از قفلی استفاده کنید که می تواند دور چوکات بایسکل شما بچرخد. قفل های تایر به راحتی باز شده و سبب سرقت فوری بایسکل شما خواهد شد.
 • باید یک بسته اضطراری بایسکل همراه داشته باشید که شامل ابزار، پمپ تایر، لوازم تعمیر تایر و گریس زنجیر است. این موارد به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل در بایسکل، تعمیرات اضطراری را انجام دهید.
 • برای بایسکل سواری خود لباس مناسب بپوشید چون بسیاری از مناطق در واشنگتن شاهد بارندگی قابل توجهی هستند، بنابراین همراه داشتن لباس‌های گرم‌تر حتی اگر در آن زمان بارانی نباشد، به شما کمک می‌کند تا در هر شرایطی راحت بایسکل رانی نمایید.

 

در اینجا چند نکته کلی برای بایسکل سواری در منطقه شما آورده شده است:

 • (نکات ایمنی، الزامات قانونی، مکان پیدا کردن بایسکل و استفاده از مسیرهای بایسکل سواری، و غیره)

پیاده روی

پیاده روی به شما این امکان را می دهد که از هر نوع حمل و نقل عمومی که می خواهید در مسیر رسیدن به مقصد خود استفاده کنید. در بسیاری از مناطق پیاده ‌روها و مسیرهای پیاده‌ روی آسفالت ‌شده است تا شما را از سایر وسایل نقلیه در امان نگهدارند، اما برخی از جاده ها پیاده رو مشخصی را ارائه نمی‌دهند. قبل از حرکت باید بررسی کنید که مسیر شما امکان رفت و آمد با پای پیاده را دارد. خدماتی مانند Google Maps به شما کمک میکند تا روش رفت و آمد خود را انتخاب کنید (از جمله پیاده روی) و یک مسیر مناسب را در اختیار شما قرار می دهند.

 

چگونه هنگام پیاده روی ایمن بمانیم:

 • منابع زیر را برای ایمنی عابران پیاده در واشنگتن مرور کنید:

○ قوانین و ایمنی عابر پیاده

– All Images by pch.vector on Freepik