پښتو     |     English

این صفحه دارای منابع ذیل بوده که جهت دریافت خدمات صحی به شما کمک مینماید.

Clark County

مراقبت های ابتدایی: طفل و بزرگسال

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن مراکز مراقبت های ابتدایی کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی مریض جدید میپذیرد
 3. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد

 

Sea Mar Community Health Services یا خدمات صحی مرکز سیمار

کلینیک سیمار در بخش غربی واشنگتن خدمات صحی گسترده ای را عرضه میدارد. اینها در منطقه کلارک کونتی در بخش مراقبت های صحی خانواده تخصص دارند. کلینیک های سیمار مراقبت های ابتدایی و وقایه وی را در مراکز صحی خود در مناطق Battle Ground, Evergree, Vancouver (Delaware Ln, East Vancouver, Fourth Plain, Salmon Creek) عرضه میدارند. سیمار اکثر بیمه های صحی را میپذیرد به شمول Medicaid، همچنان خدمت صحی را برای اشخاص صرف نظر از توان مالی شان برای پرداخت مصارف عرضه میدارد. زمانیکه بیمه موجود نباشد سیمار یک برنامه را تحت عنوان Sliding fee scale discount نظر به تعداد اعضا خانواده و عاید شان عرضه میدارد.

وبسایت Clark County یک بروشور حاوی لیست تعدادی از تعدادی از خدمات صحی که با هزینه کم میسر است را بدسترس تان قرار میدهد.

Free Clinic of Southwest Washington یا کلینیک صحی رایگان جنوبغرب واشنگتن

اگر بیمه نداشته یا توان پرداخت مصارف تداوی و دوا را ندارید این کلینیک محلی ممکن بتواند شما را کمک کند. خدمات صحی که درین کلینیک عرضه میشود عبارتند از دوای رایگان، پاک کاری دندان، تداوی مریضی، و معاینات لابراتواری. اگر مراجعه کننده وضعیت پیچیده داشته و به مراقبت های خاص نیازمند باشد داکتران این کلینیک او را به داکتران متخصص و شفاخانه در محلات مربوط به کلارک کونتی ایالت واشنگتن ارجاع خواهند کرد.

Legacy Health

کلینیک های Legacy Health خدمات صحی گسترده را در مناطق Portland, Vancouver, Willamette Valley عرضه میدارند. بعضی از خدمات شان شامل کمک برای پرداخت مصارف دوا، مراقبت های صحی فامیلی و سایر منابع میباشد. تعداد زیادی از کلینیک های آن در منطقه Vancouver خدمات صحی ابتدایی برای اطفال و بزرگسالان را عرضه میدارد. برای اینکه نزدیکترین کلینیک آن را در محل خود پیدا کنید Zip Code شهر تان را اینجا بنویسید. برای معلومات از بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

New Heights Church

کلینیک New Heights  که توسط کلیسای New Heights Church اداره میشود در ساحه ونکوور خدمات صحی ابتدایی و دندان را برای اشخاص کم درآمد، بیکار و بدون بیمه عرضه میدارد. این کلینیک مریضان را صرفا به اساس اپاینتمنت میپذیرد. خدمات صحی این کلینیک صرفا برای باشندگان منطقه Clark County است که بیمه صحی نداشته، یا درآمد شان 3 برابر کمتر از رهنمود زیرخطرفقر فدرال است.

PeaceHealth

مراکز صحی PeaceHealth یک سیستم غیرانتفاعی است که با داشتن مراکز درمانی، شفاخانه های ویژه و کلینیک های صحی در ایالت واشنگتن، اورگان و آلاسکا خدمات عرضه میدارد. این شبکه کلینیک های فامیلی فعالی در ونکوور (87th, Fishers Landing, Southwest) و یک کلینیک در Camas دارد. برای معلومات راجع به بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

مراقبت های فوری

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن مراکز مراقبت های فوری کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد.

 

Legacy Health

کلینیک های Legacy Health خدمات صحی گسترده را در مناطق Portland, Vancouver, Willamette Valley عرضه میدارند. اینها تعداد زیادی از مراکز مراقبت های صحی فوری  Legacy-Go  در ساحه Vancouver; CamasCascade ParkHazel Dell, and Salmon Creek  دارند. برای معلومات از بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید. 

PeaceHealth

مراکز صحی PeaceHealth یک سیستم غیرانتفاعی است که با داشتن مراکز درمانی، شفاخانه های ویژه و کلینیک های صحی در ایالت واشنگتن، اورگان و آلاسکا خدمات عرضه میدارد. کلینیک Urgent Care-Memorial Clinic در منطقه ونکوور مریضانی را تداوی میکند که نظربه وضعیت تهدید به مرگ، زخمی شدن، سوختگی، سرماخوردگی های شدید، حساسیت و بخار نیاز فوری مراجعه به داکتر دارند.  برای معلومات راجع به بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

 

مراقبت های عاجل

منابع ذیل شما را در پیدا کردن ER یا اتاق عاجل در محل تان کمک میکند. اگر به مراقبت های عاجل صحی نیاز دارید تردید نکنید و بگذارید کسی شما را به اتاق عاجل برساند یا به 911 زنگ بزنید تا به وسیله امبولانس شما را به اتاق عاجل برساند. به شماره 911 زنگ بزنید وضعیت عاجل صحی تان را به انگلیسی توضیح داده یا برای شان بگویید که به ترجمان زبان دری یا پشتو نیاز دارید.

برای رفتن به اتاق عاجل اپاینتمنت ضرورت نیست.

Legacy Health

کلینیک های Legacy Health خدمات صحی گسترده را در مناطق Portland, Vancouver, Willamette Valley عرضه میدارند. اتاق عاجل Salmon Creek Emergency Room خدمات صحی عاجل را برای باشندگان کلارک کونتی عرضه میدارد. برای معلومات از بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

PeaceHealth

مراکز صحی PeaceHealth یک سیستم غیرانتفاعی است که با داشتن مراکز درمانی، شفاخانه های ویژه و کلینیک های صحی در ایالت واشنگتن، اورگان و آلاسکا خدمات عرضه میدارد. این شبکه خدمات صحی عاجل را در مرکز Southwest Emergency Room در ونکوور عرضه میدارد. برای معلومات راجع به بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

خدمات صحت روانی/ صحت رفتاری

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن مراکز خدمات صحی روانی و رفتاری درمحل تان کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی مریض جدید میپذیرد
 3. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد

Crisis Hotline

اگر به خودکشی فکر میکنید و نیاز به کمک دارید، شماره تیلفون خط ملی پیشگیری از خودکشی (1-800-273-8255) یا به طور ساده 988  را دایل نمایید، هر دو شماره تماس تان را به عین مرکز وصل میکند. با وجودیکه اکثر خدمات به زبان انگلیسی عرضه میشود، اما این مراکز برای ارایه خدمت به اضافه از 250 زبان دسترسی دارند.  

Find a Therapist  پیدا کردن درمانگر

مراجعه به این وبسایت این امکان را میدهد تا با نوشتن شهر، ایالت و zip code تان یک درمانگر روانی مجرب و معلومات تماس آن را بدست آورید. شما میتوانید با استفاده از گزینه فلتر مشخص سازید که آیا مرکز درمانی مذکور یا داکتر بیمه تان را میپذیرد یا خیر، و از آنجا که اکثر درمانگران روانی و روان پزشکان خارج از شبکه عادی صحی فعالیت دارند این روش کمک خواهد کرد تا بدانید کدام مرکز و شخص برای تان مناسب است.

Psychology Today: Therapist or Psychiatrist روانشاسی امروز

این وبسایت مشابه به یافتن درمانگر است و به شما اجازه میدهد تا محل و شماره تماس درمانگر روانی یا روان پزشک را بدست آورید. لینک بالا را استفاده کرده و جستجوگر مناسب را نظر به ضرورت خود انتخاب و بعد شهر و zip code تان را بنویسید. بعد میتوانید فقط متخصص صحت روانی را انتخاب کنید که بیمه تان را قبول کرده و مریض جدید میپذیرد.

Support Groups in Clark County گروپ کمک در کلارک کونتی

این لیست که توسط روانشاسی امروز تهیه شده تعدادی از گروپ های متخصص حمایتی را نشان میدهد که در منطقه کلارک کونتی فعالیت دارند. در قسمت بالای صفحه با استفاده از گزینه های مشکلات صحت روانی، نوع درمان، سن، و غیره میتوانید لیست را فلتر کنید.

Legacy Health

کلینیک های Legacy Health خدمات صحی گسترده را در مناطق Portland, Vancouver, Willamette Valley عرضه میدارند. مرکز Unity Center که شامل Legacy Health, Adventist Health, Kaiser Permanente and Oregon Health & Science University  میباشد خدمات عاجل را برای اشخاصیکه دچار بحران صحی روانی هستند عرضه میدارد. مرکزCenter  Unity تعمیر پذیرش مریض همراه با خدمات برای نوجوانان و بزرگسالان دارد. برای معلومات از بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

PeaceHealth

مراکز صحی PeaceHealth یک سیستم غیرانتفاعی است که با داشتن مراکز درمانی، شفاخانه های ویژه و کلینیک های صحی در ایالت واشنگتن، اورگان و آلاسکا خدمات عرضه میدارد. این شبکه خدمات صحت رفتاری در نقاط متخلف  در ونکوور عرضه میدارد. برای معلومات راجع به بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

Sea Mar Community Health Services یا خدمات صحی مرکز سیمار

کلینیک سیمار در بخش غربی واشنگتن خدمات صحی گسترده ای را عرضه میدارد. اینها در منطقه کلارک کونتی در بخش صحت رفتاری و وابستگی به دوا خدمات ارایه میکنند. سیمار کلینیک های صحت رفتاری را در ونکوور (NE 65th St, Fourth Plain, Delaware Ln, Salmon Creek همراه با کلینک طفل و مادر عرضه میدارد. مرکز Community Service Northwest به عنوان زیر مجموعه سیمار خدماتی را در ساحه Fourth Plain, 39th St, Rose Village فراهم مینماید.  برای معلومات بیشتر راجع به CSNW اینجا کلیک کنید. سیمار اکثر بیمه های صحی را میپذیرد به شمول Medicaid، همچنان خدمت صحی را برای اشخاص صرف نظر از توان مالی شان برای پرداخت مصارف عرضه میدارد. زمانیکه بیمه موجود نباشد سیمار یک برنامه را تحت عنوان Sliding fee scale discount نظر به تعداد اعضا خانواده و عاید شان عرضه میدارد.

مراقبت دندان

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن داکتر دندان و آرتودنتیست در محل تان کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی مریض جدید میپذیرد
 3. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد
 

دسترسی به داکتر دندان نوزادان و اطفال (ABCD)

برنامه ABCD مراقبت های گسترده پیشگیرانه دندان را در ایالت واشنگتن برای نوزادان تا سن 6 سال که بیمه Apple Health  داشته باشند عرضه میدارد. زمانیکه اپاینتمنت تان را ترتیب میدهید در صورت نیاز میتوانید ترجمان تقاضا کنید تا شما را در صحبت با داکتر کمک کند. شما میتوانید فورم ارجاعی ABCD را خانه پری کرده و طفل تان را با این پروگرام ارتباط دهید.  

 

Battle Ground Healthcare

این مرکز خدمات رایگان صحی و دندان را برای کسانیکه بیمه نداشته باشند عرضه میکند. همچنان نامه های ارجاعی بینایی و صحت روانی را انجام میدهند. این کلینیک برای پذیرش مریض شرایط ذیل را حتمی میداند: 18 سال عمر یا بالاتر، داشتن مریضی مزمن ( دیابت، فشاربالای خون، اسما، حساسیت، تکلیف قلب و دردهای طولانی مدت)، نداشتن بیمه، داشتن عاید سالانه 300% کمتر از سطح فقر تعیین شده فدرال.

نکته: اگر از طریق A.C.A یا واشنگتن Apple Health یا میدیکید برای مراقبت صحی درخواست داده اید اما تا حال موفق نشده اید تا به داکتر مراجعه کنید، BGHC تا زمانیکه توسط داکتر جدید تداوی شوید شما را تحت درمان قرار خواهد داد.

DentistLink

با استفاده از این وبسایت میتوانید داکتر دندان را که بیمه شما را میپذیرد پیدا نمایید. شماره تیلفون، zip code، و سن تان را بنویسید بعد Apple Health  انتخاب کنید اگر همین بیمه را دارید. بعدا دلیل مراجعه به داکتر دندان را انتخاب کنید مثلا اگر برای چک دندان و پاک کاری ضرورت دارید همان گزینه را انتخاب کنید. روی search Button کلیک کنید تا لیست از داکتران دندان به شما داده شود تا تماس بگیرید.

کلینیک رایگان جنوبغرب واشنگتن

در صورتیکه بیمه صحی نداشته یا توان پرداخت مصارف تداوی و دوای تان را ندارید این کلینیک ممکن بتواند به شما کمک کند. بعضی از خدمات صحی که عرضه میگردد عبارتند از دوای رایگان، پاک کاری دندان، تداوی مریضی، و معاینات لابراتواری. اگر وضعیت تان پیچیده باشد و نیاز مراجعه به داکتر متخصص داشته باشید شما را به داکتر متخصص یا شفاخانه های موجود در ساحه کلارک کونتی واشنگتن ارجاع مینماید.

Sea Mar Community Health Services یا خدمات صحی مرکز سیمار

کلینیک سیمار در بخش غربی واشنگتن خدمات صحی گسترده ای را عرضه میدارد. سیمار کلینیک دندان در مناطق Battle Ground, Vancouver (NE 88th, East Vancouver, Foruth Plain, Salmon Creek)  دارد. سیمار تمام انواع بیمه ها را میپذیرد به شمول میدیکید و خدمات صحی را بدون توجه به توان مالی مریض عرضه میدارد. زمانیکه بیمه موجود نباشد سیمار یک برنامه را تحت عنوان Sliding fee scale discount نظر به تعداد اعضا خانواده و عاید شان عرضه میدارد.

چشم/ مراقبت بینایی

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن مراکز مراقبت بینایی یا داکتر چشم در محل تان کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی مریض جدید میپذیرد
 3. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد

پیدا کردن خدمات صحی مراقبت بینایی که بیمه تان آن را تحت پوشش داشته باشد کار دشواریست. اگر مطمئن نیستید که بخاطر دریافت مراقبت بینایی  به کجا مراجعه کنید، به داکتر فامیلی تان تماس بگیرید او شما را به داکتری و کلینیکی که بیمه تان مصارف را عهده دار شود رهنمایی خواهد کرد.

MARCH مراقبت بینایی

بیمه های Apple Health  و United Health مراقبت بینایی را از طریق MARCH عرضه نموده و تحت پوشش دارند. با استفاده از وبسایت نام ایالت و نوع بیمه تان را انتخاب کنید تا بتوانید مراقبت بینایی نزدیک به محل تان را پیدا کنید. باشندگان واشنگتن از بین گزینه ها ایالت واشنگتن و بیمه United Healthcare Community Plan  را انتخاب کنند.

صحت زنان و بارداری (OB/GYN)

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن مراکز صحت زنان و بارداری در محل تان کمک خواهد کرد:

 1. کدام مرکز صحی به شما نزدیکتر است
 2. کدام مرکز صحی مریض جدید میپذیرد
 3. کدام مرکز صحی بیمه شما را میپذیرد
 

Legacy Health

خدمات صحی گسترده ای را در تمام Portland, Vancouver, mid-Willamette Valley عرضه میکند. Legacy Health مراقبت صحی زنان را در نقاط مختلف ارایه کرده و یک مرکز تولد نوزادان (زایشگاه) و یک شفاخانه اطفال در مرز ونکوور در شهر Portland دارد. برای معلومات از پذیرش بیمه اینجا را کلیک کنید.

Sea Mar Community Health Services یا خدمات صحی مرکز سیمار

کلینیک سیمار در بخش غربی واشنگتن خدمات صحی گسترده ای را عرضه میدارد. سیمار خدمات مربوط به ولادت و زایمان (MSS) در مناطق Battle Ground, Evergreen, Vancouver Women’s Health Clini , Foruth Plain, Salmon Creek)  دارند. MSS توسط بیمه میدیکید یا Apple Health حمایت میشود، هر شخصیکه برای میدیکید واجد شرایط بوده و کارت Provider one  را دارد مستحق خدمات MSS میباشد. سیمار همچنان برنامه زن، نوزاد، و طفل WIC Nutrition Program را در منطقه Battle Ground, Vancouver  و واشنگتن از طریق کلینیک خود عرضه میدارد. WIC برنامه حمایت غذایی و تعلیمی برای زنانی است که نوزادان از شیر مادر تغذیه میکنند. این برنامه کمک میکند تا زنان باردار، و نوزادان تغذیه درست داشته و راجع به تغذیه از طریق شیر مادر معلومات حاصل نموده صحتمند بمانند.

PeaceHealth

مراکز صحی PeaceHealth یک سیستم غیرانتفاعی است که با داشتن مراکز درمانی، شفاخانه های ویژه و کلینیک های صحی در ایالت واشنگتن، اورگان و آلاسکا خدمات عرضه میدارند. بخش OB/GYN یا خدمات صحی نسایی این کلینیک خدمات صحی گسترده و کامل صحت زنان را در تعمیر Medical Center Physicians در ونکورر عرضه میدارد. همچنان در Southwest Medical Center مرکز زایمان یا زایشگاه دارد. برای معلومات راجع به بیمه های قابل قبول اینجا را کلیک کنید.

دواخانه ها

منابع ذیل شما را در پیدا نمودن دواخانه ها در محل تان کمک خواهد کرد:

 1. کدام دواخانه به شما نزدیکتر است
 2. کدام د واخانه بیمه شما را میپذیرد

اکثر دواخانه در ساحه کلارک کونتی بیمه Apple Health را میپذیرند. در صفحه انترنتی United Healthcare آدرس خود را بنویسید تا دواخانه شامل شبکه بیمه تان و آدرس آن را پیدا کنید.

نوت:  لیست تعدادی از دوا خانه ها و دوا فروشی ها با لینک آدرس آن در ذیل به  دسترس تان قرار داده شده، روی لینک کلیک کرده و zip code را نوشته کنید تا نزدیکترین دواخانه را پیدا نمایید.

Bartell Drugs Store Locator

موقعیت یاب فروشگاه مذکور را استفاده کرده و نزدیکترین دواخانه بارتل درگ را با تایپ نمودن zip code تان پیدا نمایید.

Walgreens Store Locator

موقعیت یاب فروشگاه مذکور را استفاده کرده و نزدیکترین دواخانه والگرین را با تایپ نمودن zip code تان پیدا نمایید.

CVS Store Locator

موقعیت یاب فروشگاه مذکور را استفاده کرده و نزدیکترین دواخانهCVC  را با تایپ نمودن zip code تان پیدا نمایید.

Pharmacy Finder

موقعیت یاب فروشگاه مذکور را استفاده کرده و نزدیکترین دواخانه مستقل را با تایپ نمودن zip code تان پیدا نمایید.

Pharmacies In Clark County دواخانه های کینگ کونتی

لینک بالا لیست جامعی از دواخانه های حوزه کلارک کونتی است که شامل دوا فروشی ها داخل فروشگاه های موادخوراکی و دواخانه مستقل میگردد.

Sea Mar Community Health Services

سیمار خدمات گسترده صحی را در بخش غربی واشنگتن عرضه میدارد. آنها 2 دواخانه در ساحه کلارک کونتی دارند که یکی آن در East Vancouver  و دیگر آن در Salmon Creek موقعیت دارد. معلومات تماس و ساعات کاری آنها در لینک بالا قابل دریافت است.

– All Images by pch.vector on Freepik