پښتو     |     English

این صفحه دارای منابع زیر است تا به شما در یافتن لباس و کفش در ایالت واشنگتن کمک کند

Statewide

بانک های لباس و فروشگاه های ارزان قیمت

 

پوشیدن لباس دست دوم (استفاده شده) نزد آمریکایی ها امری طبیعی و پذیرفتنی است. بسیاری از مکان ها در ایالت واشنگتن لباس های دست دوم را بطور رایگان ارائه می دهند. آنها معمولاً “بانک های لباس” نامیده می شوند. شما میتوانید بانک لباس در محل تان را با این ابزار آنلاین پیدا کنید. همچنین فروشگاه هایی وجود دارند که لباس های دست دوم ارزان قیمت عرضه میکنند و معمولاً به آنها ” “Thrift Stores or Thrift Shops گفته میشود.

نکات: بسیاری از بانک های مواد غذایی نیز لباس توزیع مینمایند حتی اگر نام آن بانک شامل کلمه “لباس” نباشد، بنا تصور نکنید که در چنین مراکز هیچ لباسی در دسترس نیست.

 

Operation School Bell

این برنامه توسط مجمع کمک یاLeague  Assistance اجرا شده، چندین مکان در ایالت واشنگتن دارد. Seattle، بخش شرقی (شهرستان King) ، جنوب غربی (شهرستان Clark) ، Everett (شهرستان Snohomish)، و Bellingham(شهرستان Whatcom). این نهاد برای خرید لباس و کفش جدید برای سال تحصیلی، کوپن‌های لباس را برای کودکان فراهم می‌کند تا از فروشگاه‌های پرچون محلی خرید کنند (شرایط نظر به هرمکان تغییر می‌کند).

 

Soles 4 Souls

این نهاد لباس و کفش نو را بین نیازمندان توزیع می کند. درخواست های ارسالی سازمان های غیرانتفاعی همکار این نهاد برای توزیع کمک در اولویت قرار داشته اما درخواست های فردی را نیز می پذیرند.

 

Goodwill

مشتریان میتوانند به طور حضوری یا انلاین از این فروشگاه های خرید کنند. شما میتوانید با تایپ کردن Zip code تان در انترنت نزدیک ترین فروشگاه گودویل به محل تان را جستجو کنید. مشتریان میتوانند به طور آنلاین خرید خود را انجام داده و اجناس به آدرس شان انتقال میابد. بسیاری از اجناس آنلاین به داوطلبی گذاشته میشود اما شما میتوانید اجناس را از صفحه Buy it Now مستقیما بدون داوطلبی خریداری نمایید. گودویل یک بخشی دارد که اجناس به یک سنت بفروش میرسد در صورتیکه خریداران با مشکل خرید و قیمت ها به طور انلاین مواجه هستند.

نکته: گودویل اجناس خود را با کاغذ های تعین نرخ به رنگ های متفاوت تنظیم میکند. هر هفته یک رنگ متفاوت با تخفیف 30 الی 50 فیصد، شما میتوانید از استفاده ازین فرصت اجناسی که به تخفیف رفته را خریداری و پول تان را ذخیره کنید.

نکات: “WA United States” را در بخش جستجو تایپ کنید. روی «فیلتر» کلیک کرده همه چیز به جز «فروشگاه پرچون فروشی» را برطرف کنید.

 

Value Village

این مکان اجناس منزل و لباس استفاده شده را با قیمت ارزان برای مشتریان عرضه میدارد. از بخش آدرس یابی سایت محل این فروشگاه ها را در واشنگتن دریافت کنید. مشتریان با اشتراک در بخش Super Saver Club میتوانند برای شان امتیاز ذخیره کرده و هنگام خرید اجناس این امتیازات را استفاده کنند.

فروشگاه های پرچون لباس جدید

 

Fred Meyer

این فروشگاه در محلات مختلف در سطح ایالت موجود بوده که لباس، کفش و لوازم خانه را با قیمت مناسب عرضه میدارد.

نکته: با افتتاح حساب عضویت این فروشگاه بطور رایگان  از مزایا تخفیف هنگام خرید مستفید شوید. همچنین با نصب برنامه فروشگاه روی گوشی هوشنمند کوپن دریافت کرده و در خرید تان صرفه جویی نمایید.

اندروید: www.fredmeyer.com/androidapp

آیفون: www.fredmeyer.com/iosapp

 

Ross

Ross یک فروشگاه زنجیره ای لباس با قیمت های مناسب است. فروشگاه های زیادی در سراسر ایالت واشنگتن وجود دارد. با استفاده از مکان یاب فروشگاه می‌توانید یکی از آنها را در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید. Ross لباس های را در بخش Clearance دارد که ارزان ترین اقلام هستند، اما نمی توان آنها را بعد از خرید بازگرداند.

 

Target

Target یک فروشگاه زنجیره ای است که لباس و کفش با قیمت متوسط می فروشد. فروشگاه های زیادی در سراسر ایالت واشنگتن وجود دارد. با استفاده از مکان یاب فروشگاه می‌توانید یکی از فروشگاه های Target  را در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید. Target لباس های را در بخش Clearance دارد که ارزان ترین اقلام هستند، اما نمی توان آنها را بعد از خرید بازگرداند.

 

Walmart

Walmart یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی و پرچون فروشی است. مشتریان می توانند انواع لوازم خانگی و لباس از جمله نالین های خواب را به صورت آنلاین یا در یکی از 66 مکان این فروشگاه در ایالت واشنگتن خریداری کنند. با استفاده از مکان یاب فروشگاه نزدیک به خود را پیدا نمایید. Walmart اجناسی را در بخش Clearance دارد که ارزان ترین اقلام هستند، اما نمی توان آنها را بعد از خرید بازگرداند.

پارچه (تکه) و خیاطی

JOANN Fabrics & Crafts

این ها فروشگاه های زنجیره ی هستند که تکه (منسوجات) و لوازم خیاطی به شمول کلافه های نخ، سوزن، دکمه و ماشین خیاطی را به قیمت های مناسب عرضه میدارد. بسیاری از لوازم را میشود آنلاین سفارش داد. با استفاده از آدرس یابی فروشگاه میتوانید موقعیت آنها را در ایالت واشنگتن پیدا کنید. در ذیل تعداد از فروشگاه های که با این کمپنی در ارتباط هستند برای سهولت تان ترتیب شده، ساعات کاری نظر به موقعیت فروشگاه متفاوت خواهد بود.

 

Michaels Arts & Crafts

این ها فروشگاه های زنجیره ی هستند که مشتریان میتوانند ماشین خیاطی، لوازم مربوط خیاطی، تکه، نخ، و موشله را خریداری کنند. اجناس مورد نیاز تان را میتوانید از بخش Fabric and Sewing Shop از فروشگاه های موجود در ایالت واشنگتن با استفاده از گزینه آدرس یابی خریداری کنید. ساعات کاری نظر به موقعیت فروشگاه متفاوت خواهد بود.

Quality Sewing & Vacuum

QSV فروشگاه های زنجیره ی هستند که ماشین های خیاطی و جاروب برقی را ترمیم نموده و هم بفروش میرسانند. این فروشگاه ها همچنان تکه، نخ، سوزن، و سایر لوازم خیاطی را عرضه میدارد. این فروشگاه ها صنف های آموزش خیاطی و ترمیم ماشین خیاطی را پیشکش میکند. با استفاده از گزینه آدرس یابی محلات این فروشگاه را در واشنگتن پیدا نموده و یا هم میتوانید مواد مورد نیاز خود را آنلاین خریداری نمایید.

 

Undaunted Women

Undaunted Women در گذشته به بسیاری از زنان افغان کمک کرده است تا چرخ خیاطی تهیه کنند. اگر علاقه مند چرخ خیاطی به صورت رایگان یا با نرخ پایین هستید، فرم را در وبسایت آنها پر کنید.

منابع آنلاین برای “ Buy Nothing

Buy Nothing – Facebook groups

Buy Nothing یک حرکت اجتماعی است که اجتماعات محلی را با هم در ارتباط قرار داده تا اجناس متفاوتی را بطور رایگان تبادله کنند. برای اشتراک در گروپ محلی تان داشتن اکونت فیسبوک ضروری است. برای اینکه اکونت بسازید باید نام، شماره تیلفون، ایمیل، تاریخ تولد و جنسیت تانرا ارایه کنید.

 

زمانیکه فیسبوک اکونت برای تان ساختید شما میتوانید به گروپ محلی  Buy Nothing یکجا شوید. این لینک link را مشاهده کنید تا دریابید کدام گروپ ها در شهر تان فعالیت دارند. برای اینکه شهر و محل تان را ساده تر پیدا کنید، کلید CTRL+ F را در کیبورد تان فشار داده و نام شهر یا محل تان را در قسمت جستجو تایپ نمایید. بعد روی همان لینک کلیک کنید که به محل تان نزدیک است و تقاضا پیوستن نمایید. کسانیکه گروپ همان محل را اداره میکنند برای اطمینان ازینکه شما مربوط به همان محل هستید ممکن از شما بعضی معلومات تقاضا نمایند.

 

زمانیکه به گروپ Buy Nothing قبول شدید قادر خواهید بود تا اشیایی را که میخواهید به سایرین بدهید و اشیایی را که ضرورت دارید پست نمایید. اگر قرار است یک جنس را که نیاز ندارید پست کنید، خوب است که معلومات کوتاهی راجع به جنس مذکور همراه با عکس آن، و اینکه شخصی که علاقمند دریافت آن است از کجا و چه ساعتی برای تحویل گیری مراجعه کند را پست نمایید. اشخاصیکه علاقه و نیاز به دریافت جنس مذکور داشته باشند به شما مسج یا کامنت خواهند داد. اگر شما به جنسی که شخص دیگری پست نموده علاقمند هستید برای شخص مذکور مستقیما پیام بدهید. اگر برای یک جنس مشخصی ضرورت دارید پستی راجع به مشخصات جنس مذکور بنویسید اگر کسی داشته باشد به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

نکته: هرچند معاملات در گروپ Buy Nothing دوستانه است، وقتی با اشخاصیکه که نمیشناسید ملاقات میکنید لطفا مواظب باشید. اینجا به بعضی نکات اشاره میکنیم که به شما کمک میکند تا از خطر احتمالی هنگام داد و ستد در Buy Nothing مصوون بمانید:

  • در محلات عمومی ملاقات کنید نی در خانه تان.
  • دوست خود را همراه تان ببرید و به دیگران بگویید به کجا میروید.
  • اکونت فیسبوک شخصی را که با او معامله میکنید چک نمایید، اگر شخص مورد اعتماد به نظر نمی رسید از ادامه معامله با وی خودداری کنید.
  • معلومات شخصی تان مثل آدرس، تاریخ تولد، حساب مالی و کارت هویت و غیره را برای شان فراهم نسازید.

– All Images by pch.vector on Freepik