پښتو     |     English
Support Getting a Job

دریافت همکاری از فردی که  بازار کار در منطقه شما را می شناسد می تواند برای یافتن شغل مفید باشد. بسیاری از سازمان ها، خدماتی را برای کاریابی به شما ارائه می دهند:

  • ریزومه یا خلص سوانح خود را آماده کنید (این الگو را برای شروع دانلود کنید).
  • درباره پروسه استخدام به کار بیشتر بدانید
  • با استفاده از سایت های کاریابی در مورد مشاغل متناسب با تجربه خود اطلاعات بدست آورید.
  • ترینیگ های حرفوی را پیدا نمایید.

در زیر چند سازمان معرفی شده است که پناهندگان و مهاجران برای بدست آوردن شغل در کینگ کونتی و خارج از کینگ کونتی حمایت می کنند.

Jewish Family Services  (خدمات خانواده یهودی)

 JFS  یا دفتر خدمات خانواده یهودی برای پناهندگان برنامه های از قبیل آموزش آمادگی به کار، نوشتن خلص سوانح یا ریزومه، معرفی منابع کاریابی، کمک به جستجوی کار، آموزش کار، برگشت به شغل را ارائه میدارد.

نکته: علاوه بر وب سایت، شما می توانید با کندال آرچر به شماره 206،573،8262 یا karcher@jfsseattle.org تماس بگیرید.

MAPS،MCRC (مرکز منابع جامعه مسلمانان)

مرکز منابع جامعه مسلمانان در انجمن مسلمانان منطقه Puget Sound  به پناهندگان افغان کمک می کند تا فرصت های شغلی پیدا کنند و کمک های آموزشی محدودی را ارائه می دهد.

نکته: شما می توانید با فریده خجندی (افغان،آمریکایی) از طریق ایمیل آدرس fareeda@mcrc.mapsredmond.org تماس بگیرید.

Neighborhood House WA (خانه محله واشنگتن)

دفتر Neighborhood House یا خانه محله راه هایی برای موفقیت برای پناهندگان و مهاجران ارائه می دهد، مانند آموزش برنامه های آمادگی کار  به افرادی که در یادگیری زبان انگلیسی مشکل دارند.

No One Left Behind (هیچ کس پشت سر نماند)

اگر از جمله افغان های هستید که با ویزای مهاجرت ویژه (SIV) اینجا آمده اید، می توانید از طریق No One Left Behind برای یافتن کار کمک بگیرید. با اسماعیل خان به آدرس ایمیل ismail@nooneleft.org تماس بگیرید.

Refugee Federation Service Center  (مرکز خدمات فدراسیون پناهندگان)

 

سازمانی اجتماعی که آموزش های شغلی و کمک های کاریابی را به جامعه ارائه می دهد. از بخش خدمات وب سایت دیدن کنید تا ببینید آیا واجد شرایط پشتیبانی یک به یک از طریق برنامه های  DSHS از جمله Prime، LEP (مهارت انگلیسی محدود) و BFET  (غذای اساسی، آموزش و کاریابی) هستید یا خیر.

Refugee Women’s Alliance (ReWA) (اتحاد زنان پناهنده (ReWA)

ReWA با خدمات مدیریت کیس کاری، پناهندگان و مهاجرین را از طریق یک برنامه آمادگی شغلی 20 ساعته کمک مینماید. این دفتر خدمات کاریابی از قبیل جستجوی کار، ترتیب ریزومه، آماده سازی برای مصاحبه کاری را هم از طریق آنلاین و هم در دفتر شان واقع در شهر کنت واشنگتن ارائه میدارد.

Seattle Public Library (کتابخانه عمومی سیاتل)

شما میتوانید اطلاعات شغلی را به صورت آنلاین و حضوری در برخی از شعبات این کتابخانه (شعبه های Ballard، Rainier Beach و Central Library) پیدا کنید. این وبسایت شامل منابع خوبی برای پیدا کردن شغل و آموزش مهارت های شغلی است. همچنین می توانید برای صحبت با متخصص خدمات شغلی از طریق تلفن، ایمیل یا پیامک برای تان وقت ملاقات تنظیم کنید. اگر به ترجمان زبان دری یا پشتو نیاز دارید، شما یا یکی از دوستان تان می توانید با شماره 206-386-4636 تماس بگیرید.

Trac Associates

Trac Associates به افراد کمک می کند تا مشاغل پایدار بدست آورده و به خود کفایی برسند. آنها آموزش، مشاوره، توانبخشی و حمایت از یافتن شغل را ارائه می دهند.

نکته: برای کمک به زبان دری یا پشتو می توانید با جواد جعفری، (افغان،آمریکایی) که در Trac Associates کار می کند، تماس بگیرید:

جواد جعفری، jawad.jeffery@gmail.com

Upwardly Global

Upwardly Global  خدمات آموزش های شغلی یک به یک، آمادگی مصاحبه کاری، تصدیقنامه های رایگان از Microsoft، Google، Udemy و سایر مراجع را ارائه می دهد. این خدمات خاص برای مهاجران و پناهندگان است. اگر دارای مدرک لیسانس یا معادل حرفه ای آن، سطح متوسط یا پیشرفته انگلیسی و مجوز کار باشید، واجد شرایط آموزش شغلی آنها هستید.

Welcome Back Highline ( به هایلاین خوش آمدید)

این برنامه برای حمایت از آن عده تحصیل کرده ها و متخصصین خارجی است که میخواهند مطابق تخصص خود وارد بازار کار شوند. این برنامه اصولا برای پناهندگانی است که مدرک کالج و یا مهارت های تخصصی در بخش طبابت و انجینیری داشته باشند. انگلیسی سطح 3 و تخصص بالا از الزامات دریافت تصدیقنامه از برنامه های آن است.

WorkSourceWa

شما میتوانید روی گزینه Job Seeker کلیک کنید تا راجع به وظایف معلومات بدست آورده،  و همچنان به موضوعات مانند کارگاه های آموزشی و گردهمایی های استخدام یا workshops and hiring events دسترسی حاصل کنید.

Diocese of Olympia’s Refugee Resettlement 

دفتر Diocese of Olympia’s Refugee Resettlement  خدماتی را از قبیل ترتیب و تنظیم ریزومی، درخواست کار و آماده سازی برای انجام مصاحبه کاری را ارائه  میدارد.

  Refugee Immigrant Services Northwest   خدمات پناهندگی و مهاجرت شمالغرب

این نهاد خدماتی از قبیل مدیریت قضایا، کسب تجربه کاری، آمادگی برای جستجوی کار، کمک به استخدام، برنامه های آموزش زبان انگلیسی (ESL) را برای پناهندگانی که اخیرا به امریکا آمده اند فراهم میسازد. نهاد مذکور County یا شهرستان های ذیل را تحت پوشش دارد: Snohomish- Whatcom Skagit- San Juan and Island.

Tacoma Community House (خانه اجتماع) 

خدمات از قبیل آموزش آمادگی برای کار، ترتیب ریزومه و مهارت مصاحبه کاری را بدست آورید.

World Relief TriCities

خدمات کاریابی مثل جستجوی کار، ترتیب ریزومه و مهارت انجام مصاحبه کاری را بدست آورید. این نهاد در شهر Richland  ایالت واشنگتن موقعیت دارد.